عینک شب چیست؟

حتما تجربه کرده‌اید که هنگام رانندگی در شب چقدر چراغ ماشین‌ها و نور لامپ‌ها، برای چشم آزاردهنده هستند. بطور کلی در محیط‌های تاریک با ورود ناگهانی نور به شبکیه چشم، قدرت دید انسان کاهش پیدا می‌کند و تشخیص اشیا و نورها بسیار سخت می‌شود. استفاده از عینک شب برای رانندگی در شب بسیار مهم است. در این مقاله شما را با انواع عینک شب آشنا خواهیم کرد.
برای خرید عینک شب ممکن است سوالات زیر برایتان پیش آید:
قیمت عینک شب کوری چقدر است؟
کدام عینک شب رنگی برای چشم بهتر است؟
مضررات عینک شب ابی چیست؟
قیمت عینک شب لاکچری چقدر است؟
برای خرید عینک شب دخترانه به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
عینک شب اورجینال را از کجا تهیه کنم؟
عینک شب قرمز چه مزایای دارد؟

این مقاله برای شما مفید است: راهنمای خرید عینک آفتابی

عینک شب برای چیست؟

عینک‌‌های شب برای آسیب ندیدن چشم و تقویت دید بسیار عالی عمل می‌کنند. این نوع عینک‌ها نه خاصیت ضدآفتاب و یا UVدارند و نه طبی هستند. عینک شب با کاهش کنتراست و درخشندگی نورها، دید شما را در شب تقویت می‌کند و تا حد بسیار زیادی از تصادفات جاده‌ای جلوگیری می‌کند. البته عینک شب فقط برای رانندگی در شب کاربرد ندارد و برای نظامیان یا شکارچیان و افرادی که شب‌ها مشغول به‌کار هستند نیز بسیار کاربرد دارد به ویژه برای افرادی که چشمان حساسی دارند نیز بسیار فوق العاده است.

خرید عینک شب

عینک شب فقط برای رانندگی در شب کاربرد ندارد. خیلی از افراد هستند که برای زیبایی از این عینک‌ها استفاده می‌کنند. تنوع زیاد فریم،طراحی شیک و شیشه‌های رنگی این نوع عینک‌ها باعث شده که طرفدارن زیادی داشته باشد و صرفا برای زیبایی نیز از آن استفاده شود. البته همین تنوع طرح نیز خرید عینک شب را کمی سخت می‌کند. در ادامه انواع عینک شب را بررسی خواهیم کرد.

خرید انواع عینک آفتابی شیک و زیبا

عینک شب با شیشه زرد

در بین عینک‌های شب با شیشه رنگی، شیشه زرد رنگ بسیار پرطرفدار است. زیبایی و خاص بودن رنگ این نوع عینک موجب شده که انتخاب خیلی از افراد باشد، اما نکته قابل توجه که نباید از کنار آن به سادگی عبور کنید این است که استفاده مداوم و روزانه از عینک با شیشه زرد و حتی قهوه‌ای به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. البته استفاده از آن هنگام رانندگی بسیار توصیه می‌شود زیرا زرد بودن رنگ آن موجب می‌شود که هم طول موج بیشتری را از خود عبور دهد و هم رفلکس نور روی جاده و شیشه ماشین را به‌خوبی از بین ببرد. بطور کلی عینک شب با شیشه زرد رنگ برای هوای مه آلود و نورکم بسیار عالی ست و وضوح رنگ‌ها و نورها را چندین برابر می‌کند. اگر اهل ورزش کردن نیز هستید. انتخاب عینک با شیشه زرد رنگ برای شما عالی ست زیرا دیدتان را به‌خوبی تقویت می‌کند. برای انجام ورزش‌های برفی و محیط برفی نیز بهتر است از عینک با شیشه زرد رنگ استفاده کنید.

عینک رنگی زرد

عینک شب با شیشه سبز

برخی رنگ‌ها هستند که در فیلتر کردن نور از بقیه رنگ‌ها بهترند و نورها را تقویت می‌کنند مانند رنگ زرد اما رنگی مانند رنگ سبز نورهای آبی را می‌تواند فیلتر کند و کنتراست آبی را کاهش می‌دهد. به علاوه رنگ سبز این خاصیت را دارد که درخشندگی نور را تا حد زیادی کاهش دهد و برای ورزش‌هایی مانند تنیس و بیسبال بسیار توصیه می‌شود.

این مقاله برای شما مفید است: راهنمای خرید گردنبند

عینک شب یا شیشه قرمز

در بین عینک‌های شیشه رنگی، بیشتر عینک با شیشه قرمز رنگ است که آرامش و راحتی زیادی را برای چشم فراهم می‌کند و به همین دلیل برای استفاده طولانی مدت و روزانه بسیارمناسب هستند. مانند دیگر عینک‌های شیشه رنگی برای رانندگی نیز بسیار عالی ست. همچنین اگر جز افرادی هستید که مجبورید ساعات زیادی را به مانیتور لپ تاپ خیره شوید، توصیه می‌کنیم که حتما عینک با شیشه قرمز رنگ را امتحان کنید زیرا رنگ قرمز با فیلتر کردن رنگ آبی، کنتراست و وضوح تصویر را تا حد بسیار زیادی افزایش می‌دهد و نور و درخشش تصویر را کاهش می‌دهد تا چشم‌ها کمتر اذیت شوند.

عینک شب قرمز

عینک شب با شیشه آبی

اگر اهل ورزش حرفه‌ای هستید و ورزش‌های نظیر تنیس و گلف بازی می‌کنید، عینک با شیشه آبی بهترین انتخاب برای شماست. با این وجود استفاده مداوم و روزانه از عینک با شیشه آبی را اصلا به شما توصیه نمی‌کنیم زیرا این عینک نور آبی را به راحتی از خود عبور می‌دهد و صرفا برای مصارف خاص مورد استفاده است.

عینک شب با شیشه خاکستری

نمی‌توان گفت که تاثیر عینک با شیشه خاکستری مانند سایر شیشه‌های رنگی عینک است، زیرا خاکستری رنگی خنثی ست و فقط تا حدی می‌تواند درخشش نور خورشید را کاهش دهد. همچنین برای افرادی که چشمشان در معرض نورهای زیاد اذیت می‌شود، عینک با شیشه طوسی انتخاب مناسبی ست زیرا این رنگ درخشندگی نورها را کاهش می‌دهد و به چشم این امکان را می‌دهد تا رنگ‌ها را به خالص‌ترین حالت ممکن ببینند.

این مقاله برای شما مفید است: انواع ست حلقه زیبا

آیا عینک شب با شیشه رنگی برای چشم مضرر است؟

اگر از عینک شب فقط شب‌ها استفاده کنید هیچ وقت برایتان ضرری نخواهد داشت و حتی فواید زیادی نیز برایتان دارد. البته به این معنی نیست که عینک با شیشه رنگی را روزها نمی‌توان استفاده کرد. این عینک‌ها برای چشم ضرری ندارند و فقط عینک با شیشه آبی رنگ هست که به دلیل اینکه طول موج آبی نور خورشید را از خود عبور می‌دهد برای استفاده مداوم و روزانه اصلا مناسب نیست و همانطور که در بالا توضیح دادیم بهتر است فقط برای مصارف خاص استفاده شود.

ست حلقه ارزان

برای خرید ست حلقه ارزان کلیک کنید

کدام رنگ عینک برای چشم بهتر است؟

در میان تمام عینک‌ها با شیشه رنگی، عینک با شیشه مشکی و قهوه‌ای از سایر رنگ‌ها برای چشم بهتر است.

کدام رنگ عینک برای رانندگی در شب مناسب است؟

اکثر تصادفات جاده‌ای که در شب اتفاق می‌افتند به دلیل دید نامناسب رانندگان و خواب آلودگی ست. همنطور که گفتیم استفاده از عینک شب تا حد بسیار زیادی از تصادفات رانندگی جلوگیری خواهد کرد. پزشکان تاکید کرده‌اند که عینک شب با رنگ زرد برای رانندگی در شب بهترین گزینه است زیرا میزان روشنایی بیشتری برای چشم انسان فراهم می‌کند.

عینک با شیشه پولاریزه مناسب برای رانندگی

از بهترین عینک‌های آفتابی برای رانندگی عینک‌ها با شیشه پولاریزه هستند. این عینک‌ها به دلیل شیارهای ظریفی که بر روی خود دارند، نورهای بازتاب شده از خورشید را روی سطوحی مانند آب، برف و… را تا حد زیادی کاهش می‌دهند و درخشندگی‌ای که روی سطوح هموار، برف و یا آب و… هنگام رانندگی یا ورزش می‌توانند برای چشم اذیت کننده باشند را از بین می‌برد.

انتخاب فریم عینک شب

عینک شب به این دلیل که شب‌ها برای بهبود دید استفاده می‌شود باید حتما فریم مناسبی داشته باشد تا چشم و بینی را اذیت نکند. در ادامه نکاتی را آورده‌ایم که به شما در انتخاب لنز مناسب کمک می‌کند
سعی کنید فریمی انتخاب کنید که محکم و مقاوم باشد و به اندازه کافی نیز سبک باشد. وزن عینک باید بطور مساوی بین گوش و بینی توزیع شود.
مژه‌های شما باید با عینک فاصله داشته باشند و به عینک نچسبند.
اگر صورت بزرگی دارید، عینک‌های با فریم کوچک را انتخاب نکنید

انواع گردنبند اسم فارسی و انگلیسی

دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید